494003-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-2025 Tryckeritjänster Katrineholm kommun
Referensnummer: 18/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar Katrineholm kommuns löpande behov av tryckeritjänster avseende bland annat visitkort, korrespondenskort, broschyrer, foldrar, kurskatalog, kuvert med tryck m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen