494004-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Oskarshamn: Larmsystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm SÄBO
Referensnummer: U-037-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Oskarshamn och Hultsfreds kommuner inbjuder till att lämna anbud på digitalt trygghetslarmsystem (hyra av) till kommunernas särskilda boenden (SÄBO).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen