494010-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Avfallstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av biogödsel
Referensnummer: UVA-2022-00110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transport av biogödsel från beställarens biogasanläggning vid Kungsängens gård i Uppsala till biogödsellager i Uppsala med omnejd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen