494016-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Byggmaterialrelaterade produkter
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial
Referensnummer: KSN-2021-01399
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun avser att komma ut med en upphandling avseende byggmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44190000 Diverse byggmaterial, 44192000 Diverse annat byggmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
En upphandling avseende byggmaterial.