494125-2020 - ResultatSverige-Kristianstad: Undersökningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningstjänster
Referensnummer: 2020-O000371
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser Kvantitativa och kvalitativa undersökningar, mätningar och analyser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde B Marknadsundersökningar
Del nr: 2020-O000371
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79310000 Marknadsundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avser upphandling av Marknadsundersökningar.