494162-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – TV-inspektion, högtrycksspolning, slamsugning mm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: TV-inspektion, högtrycksspolning, slamsugning mm
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för : TV-inspektion, slamsugning, rensning mm av VA-ledningar; Slamtömning och högtrycksspolning av avloppsanläggningar; Tömning av fettavskiljare, oljeavskiljare samt sandfilter; Underhåll av dagvattenbrunnar.
Intern identifierare: TN2025/156
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 76600000 Besiktning av rörledningar, 90400000 Avloppshantering, 90480000 Skötsel av avloppsnät, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Generella krav
Intern identifierare: 1704068
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - TV-inspektion, slamsugning, rensning mm i ledningsnät och till och i fastighet
Beskrivning: TV-inspektion, slamsugning, rensning mm i ledningsnät och till och i fastighet
Intern identifierare: 1739407
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Slamtömning, högtrycksspolning mm på avloppsanläggningar
Beskrivning: Slamtömning, högtrycksspolning mm på avloppsanläggningar
Intern identifierare: 1739418
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3 - Tömning av fettavskiljare, oljeavskiljare
Beskrivning: Tömning av fettavskiljare, oljeavskiljare, sandfilter
Intern identifierare: 1739419
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4 - Underhåll av dagvattenbrunnar
Beskrivning: Underhåll av dagvattenbrunnar
Intern identifierare: 1739420