49418-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmkläder och Stationskläder.
Referensnummer: 16-110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Larm- och stationskläder.
Här följer också en kort instruktionsfilm som beskriver hur du lämnar ett elektroniskt anbud på en upphandling: https://youtu.be/5X5rrS1PT0Q
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18110000 Arbetskläder för män, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18143000 Skyddskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen