494192-2019 - PlaneringSverige-ÖREBRO: Tolktjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverantörsdialog - Teckentolktjänster
Referensnummer: 2.3.2 - 06024/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför kommande upphandling av teckentolktjänster bjuder Örebro universitet in leverantörer för dialog. Örebro universitet är intresserade av att veta mer om leverantörernas erfarenhet kring upphandling av denna tjänst.
Välkomna att mejla oss ert intresse att träffa ansvarig upphandlare och representant från verksamheten. Träffen kommer att vara på maximalt 30 min och ske under slutet av november månad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till leverantörsdialog inför upphandling av teckentolktjänster.