Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk fisk
Referensnummer: Ks26 2021-83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03311000 Fisk
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på upphandling av färsk fisk.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03311000 Fisk, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15119600 Fiskkött
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten för mer information.