494220-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Volympumpar
Referensnummer: 21RGK787
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg avser genom denna upphandling teckna avtal för volympumpar med tillhörande förbrukningsmaterial. Volympumparna ska placeras både inom sjukhusvården och till viss del inom hemvård i regionen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 42122410 Pumpar för medicinskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen