Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende live-sändningar via webb.
Referensnummer: Ä 2017 -693
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende livesändningar via webb samt efterbearbetning av de filmade sändningarna. Leverantören ska tillhandahålla teknik och personal för att genomföra livesändningar från möten, seminarier och konferenser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal omfattande livesändningar via webb samt efterbearbetning av de filmade sändningarna.