Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil informationshantering Socialförvaltningen
Referensnummer: KS2018-518
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar system för planering och ruttoptimering, mobil dokumentation, och digitala signeringslistor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen