494375-2018 - ResultatSverige-Huddinge: Reparation och underhåll av anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll och akuta åtgärder av kylanläggningar i ishallar
Referensnummer: HS/2018:276
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Planerat och avhjälpande underhåll samt akuta åtgärder avseende kylanläggningar i Huddinge Samhällsfastigheters ishallar inom Huddinge kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen