494391-2020 - ÄndringSverige-SÖDERTÄLJE: Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-1107 B – Sammansatta kompetenser, tekniska konsulter
Referensnummer: TI 2019-1107 B
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal avseende tekniska konsulter,
TI 2019-1107 B – Sammansatta kompetenser, tekniska konsulter: 39 stycken anbudsområden som består av sammansatta kompetenser.
Södertälje kommun
Telge AB inklusive dess helägda dotterbolag
Nykvarns kommun
AB Nykvarnsbostäder
Salems kommun
Katrineholms kommun
Katrineholms Fastighets AB
Vingåkers kommun, Vingåkers kommunfastigheter AB och AB Vingåkershem
Flens kommun och Flen kommunfastigheter AB
Gnesta kommun