494393-2020 - ÄndringSverige-Örebro: Laboratorietjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorietjänster
Referensnummer: Ks 736/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal laboratorietjänster. Kommunerna/kommunalförbunden har inom sin verksamhet behov av kemiska och bakteriella laboratorietjänster avseende vatten, slam, livsmedel m.m.
Uppdragets omfattning och utformning kan variera mellan kommunerna.