494525-2024 - Resultat
Sverige – Reservelektricitetsaggregat – Mobila elverk
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMobila elverk
BeskrivningNorrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av mobila elverk. Upphandlingen omfattar nytillverkade mobila elverk enligt specifikation i upphandlingsdokumenten. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99904:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem, 31682530 Reservkraftstillförsel
Optioner
Beskrivning av alternativenNorrköpings kommun, Trygghet- och säkerhetsavdelningen har rätt men inte skyldighet att köpa ytterligare nytillverkade elverk enligt nedan: • Fem (5) stycken elverk med effekt minst 20 kVA (ESP). Släpfordonets totalvikt får vara högst 1 500 kg. (Benämns Elverk A i upphandlingen.) • Fem (5) stycken elverk med effekt minst 60 kVA (ESP). Släpfordonets totalvikt får vara högst 3 500 kg. (Benämns Elverk B i upphandlingen.) • Två (2) stycken elverk med effekt minst 250 kVA (ESP). Släpfordonets totalvikt får vara högst 3 500 kg. (Benämns Elverk C i upphandlingen.) Avtalsvillkor och leveranstid ska vara densamma som övriga i Avtalet angivna villkor.