494540-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Torsby: Tyngre motorfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tankbil Räddningstjänsten
Referensnummer: KST 2021/526
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
För Torsby kommun infordras anbud på Tankbil för Räddningstjänsten enligt bifogad beskrivning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ent tankbil vars vattentank ska ha en tankrymd på 7500 till 8000 liter.