See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för fordonshantering
Beskrivning: Systemet ska hjälpa Karlskoga kommun att hantera körjournaler, fordonsbokningar och uppföljning av Karlskoga kommun, Karlskoga energi och miljö, Karlskogahems samt Storfors kommun fordon.
Föregående meddelande: 392959-2023
Intern identifierare: 2022-053
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4)
Ytterligare klassificering (cpv): 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 48960000 Drivrutiner och systemprogramvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Fordon obligatoriskt