49459-2021 - ResultatSverige-Vellinge: Mejeriprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av mejerivaror till Vellinge kommun
Referensnummer: Un 2018/609
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för löpande leverans av mejerivaror till Vellinge kommun. Samtliga under perioden aktuella leveransställen och samtliga produktgrupper som kommunen har behov av, omfattas av denna upphandling. Kommunens samtliga förvaltningar äger rätt att avropa från avtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Löpande leverans av mejerivaror till Vellinge kommun