Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-1085 Brukarresor Katrineholms kommun
Referensnummer: 19/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser resor till och från vård- och omsorgsförvaltningens Resurscenter. Resorna sker under hela året med undantag för en månad för närvarande juli månad då verksamheten är stängd för semester.
Transporterna utförs under varierande tider och upptar därför en stor del av dagen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen