Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) Leverantör gällande Leverans av anläggningsmaterial , för olika förekommande anläggningsarbeten inom eldistributionsnätet företrädesvis för underhåll och mindre projekt som Beställaren utför i egen regi. Kontraktsperioden kommer att vara 2023-06-01 – 2026-05-31 med option på ytterligare 1+1 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212110 Grus, 14212400 Jord, 14212410 Matjord, 14213100 Makadam, 44113620 Asfalt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen