Vinterrenhållning skall utföras i Nynäshamn Hamn, Norvik-containerterminalen samt Norvik ro-ro terminalen.
Vinterrenhållningen skall utföras under perioden 1 nov - 30 april under minst fyra år med start 1 nov 2020.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenaden omfattar snörenhållning inom Nynäshamns hamn och Norviks hamn och omfattar bl.a. snörenhållning, snöbortforsling, hantering av snöupplag, halkbekämpning, kajbandsskottning, vattenbegjutning, sandsopning och upptagning av sand