494714-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Återförsäkringar – Facultative Property Reinsurance for City of Gothenburg on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon retro 2025 (Excess)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFacultative Property Reinsurance for City of Gothenburg on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon retro 2025 (Excess)
BeskrivningReinsurance of the city of Gothenburg's PDBI risks (other than housing and energy) Excess layer 500 MSEK excess 1 500 MSEK
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66700000 Återförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFacultative Property Reinsurance for City of Gothenburg on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon retro 2025 (Excess)