Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Farledsservice och isbrytning.
Referensnummer: UH-2017-320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63721000 Drift av hamnar och farleder och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun i samarbete med upphandlingscenter inbjuder ert företag att lämna anbud i upphandling enligt reglerna Lag (2016:1146) om upphandling inom försörjningssektorerna av en driftentreprenad gällande ett helhetsansvar för "Farledsservice och isbrytning".
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för alla företag via upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om upphandlingscenter och dess verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63721000 Drift av hamnar och farleder och tillhörande tjänster, 63721300 Drift av farleder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen