Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och omhändertagande av askor från fastbränsleförbränning.
Referensnummer: 17/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen kommer att i första hand omfatta flygaskor från avfallsförbränning, d.v.s. farligt avfall, men kan ev. även komma att omfatta andra askor från fastbränslepannor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen