494894-2018 - ResultatSverige-Borås: Vuxen- och annan undervisning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymnasial vuxenutbildning - yrkesutbildningar
Referensnummer: Dnr 2017/IN0092
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Borås Stad inbjuder anbudsgivare till anbudsgivning i upphandlingen av gymnasial vuxenutbildning, yrkesutbildningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen