494961-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diatermi förbrukningsprodukter
Referensnummer: 2019-186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
upphandling av förbrukningsprodukter till diatermi
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33160000 Operationsteknik, 33161000 Utrustning för elektrokirurgi, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar, 33169000 Kirurgiska instrument, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen