494962-2021 - ResultatSverige-Ljungby: Sorterings- och siktmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trumsikt med såll för sortering av material på Bredemads avfallsanläggning
Referensnummer: 2021-0106.050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43411000 Sorterings- och siktmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av trumsikt med såll för sortering av material på Bredemads avfallsanläggning.
Beskrivning av upphandlingsföremålet
Upphandlingen avser köp av Trumsikt med såll för sortering av material på Bredemads avfallsanläggning enligt kravspecifikationen till Ljungby kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42914000 Återvinningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen