495035-2021 - ResultatSverige-Oskarshamn: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för fordonsinköp under 3500 kg
Referensnummer: U-049-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Oskarshamns kommun  inbjuder till att lämna anbud på ramavtal för 5 olika fordonstyper. 4 st avser CNG/bensin och en fordonsgrupp avser SUV personbil, Diesel, HVO, 4x4 drift. Tjänstevikterna varierar för respektive fordonstyp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar, 34114000 Specialfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen