Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamsugningsfordon
Referensnummer: 0285/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144520 Fordon för tömning av septiska tankar
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp och leverans av tre (med option om ytterligare ett) fabriksnya slamsugningsfordon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144520 Fordon för tömning av septiska tankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen