495082-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsmadrasser
Referensnummer: 2020-O002618
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp alternativt hyra av sjukvårds madrasser för Region Skåne och Folktandvården.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar, 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord, 39143112 Madrasser, 39512300 Madrassöverdrag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen