495107-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Manuella kit med provstickor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snabbtester - antigentester avrop Adda
Referensnummer: 2021-O002207
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38911000 Manuella kit med provstickor
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av snabbtester - antigentester genom avrop från Addas avtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33127000 Utrustning för immunanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avrop av snabbtester - antigentester från Addas avropsavtal 10549.