495130-2021 - ResultatSverige-Sala: Djurfoder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Djurfoder till lantbruksdjur, Ösby Naturbruksgymnasium
Referensnummer: 2021/240
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15700000 Djurfoder
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställning av foder kommer göras av behörig personal på Ösby Naturbruksgymnasium när behov uppstår i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142000 Djurprodukter, 15710000 Tillagat djurfoder för bruksdjur och övriga djur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen