495188-2020 - ResultatSverige-Skellefteå: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergsbyn och Brännan, nybyggnad av förskolor
Referensnummer: UH-2020-65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser nybyggnad av två st förskolor belagda på Bergsbyn respektive Brännan inklusive markarbeten.
Bergsbyn
Total BTA ca 1580 m2
Behandlad tomtarea ca 16000 m2
Brännan
Behandlad tomtarea ca 8000 m2
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen