See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal-Trafikkonsulter
Beskrivning: Fyra olika inriktingsområden
Intern identifierare: 674/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71356100 Tekniska kontroller, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71620000 Analystjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Trafikutredningar, Miljö/Buller/Vibrationer/Luftmiljö, Trafikanordningsplaner och grävtillstånd, Riskutredningar i samhällsplanering
Intern identifierare: Ramavtal-Trafikkonsulter