Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spol- och diskdesinfektorer inklusive serviceavtal
Referensnummer: 22/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad, Äldre samt vård- och omsorgsförvaltningen, ÄVO, genomför en upphandling av spol- och diskdesinfektorer inklusive serviceavtal. Upphandlingen är uppdelad i två delområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33191100 Steriliseringsapparat, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen