495360-2023 - ÄndringSverige-Tranemo: Avfallshantering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsnära insamling för flerbostadshus (FNI)
Referensnummer: UPH/2023:1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Insamling och transport av förpackningar för flerbostadshus. samla in förpackningar av kartong, plast, metall, glas, trä och övrigt förpackningsmaterial.
Tranemo kommun tillsammans med Bollebygd, Herrljunga, Mark, Svenljunga och Vårgårda kommuner, samt Ulricehamns Energi AB, inbjuder härmed intresserade anbudsgivare att inkomma med anbud på rubricerad upphandling, enlighet med detta upphandlingsdokument inklusive eventuella bilagor.
Upphandlingen avser insamling och transport av förpackningar under producentansvar, samt returpapper, i enfackskärl för flerbostadshus.
En entreprenör kommer att antas för hela upphandlingen.