Huvudsaklig CPV-kod 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förläggning av överföringsledningar för vatten och avlopp mellan Vireda och Hultrum i Aneby kommun
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231110 Rörläggningsarbete, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen