2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI och tidig dialog Uppföljning och analys
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset (Karolinska) söker information om möjligheter till lösningar inom området Uppföljning och Analys av både klinisk och administrativ data. I denna RFI har vi valt att fokusera på frågor begränsade till datakatalog med koppling till en CDR och en datalake samt vilka leveransmodeller som marknaden har stöd för. Med leveransmodell menar vi leverans on-premise eller som publik molntjänst eller ett hybrid scenario.
Intern identifierare: RFI 202419
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem