495460-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av servicehus – Nybyggnation förskola och vårdboende, Lägerbålet 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnation förskola och vårdboende, Lägerbålet 1
BeskrivningUpphandling nybyggnation av förskola och vårdboende, Lägerbålet 1 i Berga, Linköpings kommun.
Intern identifierareUPH-2018-0359
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211200 Byggnation av servicehus
Ytterligare klassificering (cpv): 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45215213 Byggnation av vårdhem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareNybyggnation förskola och vårdboende, Lägerbålet 1