495481-2017 - ÄndringSverige-Tumba: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samverkansentreprenad Allégården
Referensnummer: 2017:721
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser ombyggnad, renovering och tillbyggnad av äldreboendet
Allégården. Befintlig yta som ska byggas om och renoveras är ca 3 880 m2, tillbyggd yta är ca 688 m2