Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter av färdiglagad mat
Referensnummer: Ks26 2020-134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar transporter av färdiglagad mat, vilket innebär transport av transportvagnar innehållande färdiglagad mat och i förekommande fall även exempelvis mejerier, specerier och liknande. Transport sker från tillagningskök till mottagningskök enligt bestämda turer. Vid nästkommande utleverans sker dessutom returtransport av tomma transportvagnar från mottagningskök tillbaka till tillagningskök.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ekholmsskolan, 02.01
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ekholmsskolan, 02.02
Del nr: 2
Ekholmsskolan, 02.03
Del nr: 3
Kungsbergsskolan, 03.01
Del nr: 4
Kärna skola, 04.01
Del nr: 5
Skäggetorpsskolan, 06.01
Del nr: 6
Skäggetorpsskolan, 06.02
Del nr: 7
Tornhagsskolan, 08.01
Del nr: 8
Tornhagsskolan, 08.02
Del nr: 9
Tornhagen, 08.03
Del nr: 10
Vikingstad skola, 09.01
Del nr: 11
Vikingstad skola, 09.02
Del nr: 12
Ånestad skola, 10.01
Del nr: 13
Änggårdsskolan, 11.01
Del nr: 14
Änggårdsskolan, 11.02
Del nr: 15
Änggårdsskolan, 11.03
Del nr: 16
Berzeliusskolan, 12.01
Del nr: 17
ALG, 14.01
Del nr: 18
ALG, 14.02
Del nr: 19
ALG, 14.03
Del nr: 20
ALG, 14.04
Del nr: 21
ALG, 14.05
Del nr: 22
ALG, 14.06
Del nr: 23
ALG, 14.07
Del nr: 24
ALG, 14.08
Del nr: 25
Ekängskolan, 15.01
Del nr: 26
Ekängskolan, 15.02
Del nr: 27
Ekängskolan, 15.03
Del nr: 28
Fridtunaskolan, 16.01
Del nr: 29
Ljungsbro skola, 17.01
Del nr: 30
Ljungsbro skola, 17.02
Del nr: 31
Ljungsbro skola, 17.03
Del nr: 32
Ljungsbro skola, 17.04
Del nr: 33
Kunskapsgallerian, 18.01
Del nr: 34
Harvestadskolan, 20.01
Del nr: 35