495577-2022 - ÄndringSverige-Trelleborg: Diskmaskiner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror och hushållsmaskiner
Referensnummer: KS 2022/605
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39713100 Diskmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser vitvaror och hushållsmaskiner, såsom ex.
Diskmaskin, kyl, frys, kylskåp, frysskåp, frysbox, spis, induktionshäll, bänkspis, tvättmaskin, torktumlare, torkskåp, kaffebryggare, kapselmaskin, elvisp, matberedare, mikrovågsugn, mixer/blender, stavmixer, kolsyremaskin, vattenkokare, våffeljärn, brödrost, ångstrykjärn, dammsugare m.m.