Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar Stockholms Stad.
Referensnummer: 3.3.2-373/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928470 Skyltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar skyltar för inre och yttre miljö, både tillverkning och leverantörens befintliga sortiment, med eller utan montering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 34928471 Skyltmaterial, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 39174000 Butiksskyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar skylar för inre och yttre miljö, både tillverkning och leverantörens befintliga sortiment, med eller utan montering.