2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kv Muraren 5/Kapellet 9
Beskrivning: Entreprenaden avser renovering med evakuerade hyresgäster i två fastigheter, Muraren 5, 22 lgh 4 lokaler och Kapellet 9, 24 lgh, 5 lokaler i Sundbyberg. Stamrenovering av kök, badrum och stammar. Tillval- PLUS inkl alla ytskikt. • Byte radiatorstammar och elledningar • Renovering UC • Installation av nytt ventilationssystem typ FX • Flytt av tvättstuga • Ommålning av putsfasad • Fönsterbyte Konvertering av lokalytor till totalt 8 nya lägenheter Nytt miljöhus på gården
Intern identifierare: FV-24/0034
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 31682540 Utrustning till undercentraler, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 42520000 Ventilationsutrustning, 44221100 Fönster, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45442110 Målning av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000