495646-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reklammaterial
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profil- och presentartiklar.
Referensnummer: 17FMV6233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22462000 Reklammaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Profil- och presentartiklar till Försvarsmakten och FMV.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18530000 Presenter och priser, 22462000 Reklammaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen