49565-2017 - ResultatSverige-Umeå: Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stöd, lyftbåge och sängbord till hemsjukvårdssängar.
Referensnummer: VLL 835-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal på hjälpmedel till sängar för brukare i hemmiljö, till Västerbottens läns landsting, Norrbottens läns landsting och Region Jämtland Härjedalen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sängryggstöd med sidoplacerad motor
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lyftbåge fristående
Del nr: 3
Sängbord
Del nr: 4