495651-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionsbyråtjänster.
Referensnummer: 90101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal gällande produktionsbyråtjänster för löpande avrop under avtalstiden. Upphandlingen omfattar områdena trycksaksproduktion, varumärke och digital kommunikation med tyngdpunkt på formgivning.
Beställaren förbinder sig inte att utta en viss volym under ramavtalstiden. Beställaren har vidare, vid särskilda tillfällen, rätt att anlita annan produktionsbyrå än med byrå som ramavtal slutits med.
Nordens välfärdscenters kontor i Finland omfattas inte av detta ramavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen