495721-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Arvidsjaur: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulter
Referensnummer: UH-2022-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurs kommun inbjuder till anbudslämning gällande ramavtal för tekniska konsulter enligt upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Huvudgrupp 1 Byggnadsarkitekt/-ingenjör
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För omfattning, se fullständiga upphandlingsdokument.
Huvudgrupp 2 Landskapsarkitekt
Del nr: 2
Huvudgrupp 3 Mark/Anläggning
Del nr: 3
Huvudgrupp 4 VVS
Del nr: 4
Huvudgrupp 5 El
Del nr: 5
Huvudgrupp 6 Detaljplanering
Del nr: 6
Del 7 Fiber
Del nr: 7