495753-2021 - ÄndringSverige-Linköping: Kemiska produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratoriekemikalier
Referensnummer: UC-2021-48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland avser att upphandla förbrukningskemikalier till sin laboratorieverksamhet.
Anbudsgivare kan bli antagen på samtliga positioner 1-87. Kombination sker utifrån vilka anbudsområden leverantör har vunnit.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive anbudsområde.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud per anbudsområde under förutsättning att så många anbud lämnas samt att så många anbud uppfyller alla obligatoriska krav.